Челси не се смили над обезкуражения Астън Вила, Пато дебютира с гол (видео)

Челси победи с 4:0 като гост загубилия всяка надежда за спасение отбор на Астън Вила. Рубен Лофтъс-Чийк (26') откри резултата, а Алешандре Пато, който записа първи минути с екипа на лондончани, удвои от дузпа в края на първата част. След почивката Педро Родригес (46' и 59') добави още две попадения за разгрома.

В 19-ата минута Фабрегас изведе перфектно Педро, който овладя добре и прати топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради засада. Три минути след това Лоик Реми напусна преждевременно заради контузения и той бе заменен от Алешандре Пато, който дебютира за Челси.

В 26-ата минута гостите логично излязоха напред в резултата. Аспиликуета центрира по земя отляво, а Лофтъс-Чийк засече от движение. Топката рикошира в крака на  Лескът и влезе в близкия ъгъл на Брад Гузан.

1/4 час преди почивката Астън Вила имаше съвсем реална възможност да изравни, но две последователни намеси на Куртоа след удари на Хил и Аю запазиха аванса на Челси.

В 37-ата минута Фабрегас изведе Баба Рахман отляво, но ударът на бранителя бе спасен от Гузан. До края на частта шут на Аю профуча на сантиметри от далечната греда на Куртоа, а Лофтъс-Чийк бе още по-близо до втори гол за гостите, ни неговият удар премина встрани. В добавеното време Али Сисоко повали Пато в наказателното поле, което доведе до дузпа в полза на гостите. Самият бразилец се нагърби с изпълнението и бе точен, въпреки че Гузан докосна топката - 0:2.

Преднината на Челси стана класическа в самото начало на второто полувреме, когато Пато и Оскар комбинираха добре, след което Педро завърши. В 59-ата минута испанецът вкара и втория си гол в мача. Гузан изби удар на Пато, но топката стигна до Педро, който се разписа от малък ъгъл за 0:4.

Пет минути преди края Алън Хътън получи втори жълт картон и домакините трябваше да доиграят срещата с човек по-малко.

Това бе седма поредна загуба за Астън Вила в Премиър лийг и по всичко изглежда, че много скоро отборът официално ще изгуби и математически шансове за спасение. Челси е на девето място с 44 точки.