Щутгарт си тръгна с точка от Дармщат

Щутгарт спечели точка при гостуването на Дармщат. Срещата завърши 2:2, но домакините трябва да съжаляват за пропуснатия шанс. Отборът на Дирк Шустер в осми пореден мач няма победа. Дармщат отново не успя да зарадва феновете си с успех, като тимът има само една домакинска победа от началото на сезона.

Срещата започна с положения пред двете врати. Още в първата минута домакините можеха да поведат, след като Вранчич намери Ниймайер в наказателното поле, но ударът му бе неточен. Щутгарт отговори с добра ситуация малко по-късно, но ударът на Руп бе отразен от вратаря на Дармщат. В 26-ата минута гостите сами си усложниха живота. Опит на Сере Дие да върне топката към Титон завърши с извеждащ пас към Вагнер и нападателят откри резултата. Щутгарт постепенно взе инициативата, но сериозни положения липсваха.

В края на полувремето отборът на Юрген Крамни в рамките на 3 минути обърна мача. В 45-ата минута Костич проби по лявото крило и центрира, а Гентнер с великолепен удар от воле изравни. В даденото продължение на първата част Кравец свали топката на Руп и той изведе гостите напред.

След почивката Дармщат имаше предимство. Домакините изравниха в 52-ата минута с попадение на Ниймайер. След центриране от фаул на Вранчич нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и само отклони топката, която мина покрай Титон. Към края на срещата натискът на Дармщат се увеличи, но до нов гол не се стигна. В 84-ата минута тимът на Шустер удари греда, което бе последвано от блестящо спасяване на вратаря на гостите след удар на Ниймайер.