Страшен гол на Рибери стигна на Байерн (видео + галерия)

С минимални усилия Байерн (Мюнхен) успя да прибави поредните три точки към актива си в Бундеслигата, надделявайки с 1:0 над Айнтрахт (Франкфурт) у дома в среща от 28-ия кръг. Франк Рибери ознаменува своя мач №200 в шампионата с фамозен гол с ножичен удар, паднал след 20 минути игра. Така баварците отново увеличиха на 8 точки преднината си пред Борусия (Дортмунд), който играе по-късно днес.

В заключителните минути Байерн толкова беше свалил темпото, че рискуваше да изпусне победата. Резервите Сони Кител и Люк Кастайньос обаче пропуснаха много добри възможности, с което тимът им продължава да се намира под чертата.

С мисъл основно за предстоящия във вторник първи сблъсък с Бенфика от четвъртфиналите в Шампионската лига Джосеп Гуардиола избра да започне с Марио Гьотце и възстановения от контузия Хавиер Мартинес. Треньорът остави на пейката Дъглас Коща, Артуро Видал и Джошуа Кимих, а Кингсли Коман изобщо не беше в групата заради лека травма. При отсъствието на контузения си капитан Александер Майер гостите от Франкфурт пък разчитаха в предни позиции на Харис Сеферович, а отзад заложиха на отбрана с петима играчи.

Наситената защитна линия на гостите имаше за цел да спира атаките по крилата на Гьотце и Рибери, но двамата намериха начин да изработят попадение през центъра. В 20-ата минута германският национал стреля силно, вратарят Лукас Храдецки успя само да избие, след което Рибери вдигна стадиона на крака с атрактивно изпълнение, белязало неговия гол №70 за клуба в първенството.

Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт) 1:0

Само пет минути преди това французинът подаде остро към Гьотце, но той не успя да засече на 2-3 метра от голлинията. Това обаче се оказаха най-интересните положения през първото полувреме. Единственото запомнящо се нещо до почивката дойде в 41-ата минута, когато Роберт Левандовски и защитникът на Айнтрахт Давид Абрахам за малко щяха да се сбият. Двамата се сдърпаха след маркирана засада и получиха жълти картони.

Втората част започна обещаващо с положение за Франкфурт още в началните секунди, но изстрелът на Шаболш Хущи не намери целта.

В 52-ата минута Чаби Алонсо изпълни отлично пряк-свободен удар и топката се отби в напречната греда. Само две минути по-късно баварците пак пропуснаха, след като Хуан Бернат се озова сам срещу Храдецки, но стражът парира с крак. Финландският национал отрази изстрел и на Чаби Алонсо в 66-ата минута.

Тук някъде обаче ентусиазмът в редиците и на двата тима секна. Шампионите забравиха за познатата агресия и мощ в атака, а и съперникът им не се опитваше да ги дразни. Минутите минаваха, за да дойдат финалните епизоди, когато първо Кител, а след това и Кастайньос като на шега можеха да накажат домакините за сваления гард. Късметът обаче беше на страната на Мануел Нойер и до изненада не се стигна.