Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

"Селесао" възкръсна от 0:2 (видео)

Парагвай имаше аванс от два гола срещу Бразилия десетина минути преди края на мача между двата тима от световните квалификации в зона "Южна Америка", но изпусна победата, а с това и възможността да излезе пред "селесао" във временното класиране. Даниел Алвеш се оказа героят за състава на Дунга, носейки точката с изравнително попадение в последните секунди. Малко преди това Рикардо Оливейра бе намалил резултата. За домакините се разписаха Дарио Лескано и Едгар Бенитес.

Бразилците бяха без наказания капитан Неймар и Давид Луис. Селекционерът на Парагвай Рамон Диас пък трябваше да прави ранна смяна и пусна ветерана Роке Санта Крус на мястото на контузилия се Хорхе Бенитес.
В началните минути само гредата и отличните изяви на вратаря Алисон спасиха гостите от попадение. В средата на полувремето "селесао" направи първата си добра атака и след комбинация между Фернандиньо и Вилиан, Рикардо Оливейра също стреля в гредата. Парагвай поведе в 40-ата минута с гол на Лескано - негов трети в последните два мача. На почивката в игра за Бразилия се появи и Хълк, но в 49-ата минута Бенитес засече центриране на Ричард Ортис и удвои преднината на "гуараните".
Публиката на стадиона в Асунсион предвкусваше сладката победа, но в 79-ата минута Оливера намали с добавка, след като Хусто Вийяр изби силен шут на Хълк. В самия край на добавеното време Дани Алвеш се включи в атака и изненадващият му удар с левия крак завари неподготвен стража на домакините - 2:2.

Бразилия и Парагвай имат по 9 точки и делят 6-ото място във временното класиране. Начело са Уругвай и Еквадор с по 13 точки.

ПАРАГВАЙ - БРАЗИЛИЯ 2:2
1:0 Д. Лескано (40)
2:0 Е. Бенитес (49)
2:1 Р. Oливейра (79)
2:2 Д. Алвеш (90)