Колумбиец бележи в стил "Ибра", Еквадор с първа загуба (видео)

Колумбия победи с 3:1 Еквадор и нанесе първа загуба на лидера в зона "Южна Америка" на световните квалификации. Два гола отбеляза звездата на Милан Карлос Бака, но срещата ще се запомни най-вече с попадението на Себастиан Перес. Халфът на домакините се разписа за 2:0 в началото на второто полувреме по много красив начин. Той засече центриране от левия фланг с акробатичен удар от въздуха и напомни за някои от най-зрелищните изпълнения на Златан Ибрахимович.

Бака изведе Колумбия напред в резултата след хубав пас на Хамес Родригес. Нападателят елегантно се обърна в наказателното поле и намери мрежата. Той подсигури трите точки за домакините с втория си гол в мача в 67-ата минута, когато се възползва от асистенция на Хуан Куадрадо и реализира на празна врата. Почетното попадение за Еквадор беше дело на Михаел Аройо в последната минута.

В класирането Еквадор остава начело с 13 точки, но преди Аржентина и Уругвай, които имат по 11 точки, да са изиграли мачовете си тази нощ. Колумбия е на 4-а позиция с 10 точки.

КОЛУМБИЯ - ЕКВАДОР 3:1