Нов успех и нови герои за България - "трикольорите" бележат в стил "Барселона" (видео + галерия)

Националният отбор на България постигна трета поредна победа при това без допуснат гол. “Трикольорите” надвиха с 2:0 Македония на стадион “Филип II” в Скопие пред няколко хиляди зрители. Димитър Рангелов (66) и резервата му Александър Тонев (86) бяха точни и донесоха втора победа в контролите в рамките на няколко дни далеч от дома. Както е известно, миналия петък “лъвовете” победиха Португалия на Кристиано Роналдо с 1:0 в Лейрия. По този начин положителният баланс на България срещу Македония се увеличи на 4:2 в наша полза от шест срещи. Ивелин Попов и компания се реваншираха за поражението от 14-и август 2013 година на същия този стадион с 0:2.

Ивайло Петев бе направил три промени от мача в Португалия, като героят Владислав Стоянов бе заменен от Божидар Митрев. Васил Божиков замени Миланов, който се разболя, а Георги Терзиев смени Александър Александров.

България победи Македония с 2:0 в Скопие Родните национали изиграха слабо първо полувреме в което над всички бе Горан Пандев, а в 24-ата минута и гредата спаси Божидар Митрев след удар с глава на Шиков. Рангелов изпусна най-доброто положение за “лъвовете” в края на първата част, когато Столе Димитриевски спаси.

Втората част Рангелов с глава в 66-ата минута вкара своя пети гол за България след добра атака на тима ни и трети пореден с глава след тези с Дания 1:1 (12.10.2012) и Азербайджан 2:0 (13.10.2015) в квалификациите за световно и европейско първенство. След още по-добра атака Тонев вкара своя четвърти гол с националната фланелка и първи от 22-и март 2013 година, когато отбеляза хеттрик. Особено красив бе вторият гол, когато футболистите на Ивайло Петев буквално "скриха" топката на своя противник в стил "Барселона".

Македонците започнаха по-активно срещата и в десетата минута Ибраими стреля от границата на наказателното поле, топката мина между краката на Митрев, но нашият вратар се обърна светкавично и я хвана преди да премине голлинията.

България победи Македония с 2:0 в Скопие В 24-ата минута Шиков стреля в гредата след отлично центриране на Пандев. Девет минути по-късно българите отговориха с опасна атака. Първо Ивелин Попов бе блокиран в наказателното поле, но топката стигна до Светослав Дяков, който стреля високо в аут. Най-доброто положение за "лъвовете" бе в 41-ата минута. Марселиньо подаде към Рангелов, който проби на висока скорост и стреля от 7-8 метра, но стражът на Македония Димитриевски изби с крак. В ответната атака Пандев нахлу в наказателното поле, излъга Митрев и опита да вкара от малък ъгъл, но за наш късмет шутира в аут.

България победи Македония с 2:0 в Скопие Втората част започна без промени в състава, но в промяна в играта на родните национали. Още две минути след почивката България имаше отлична възможност да открие резултата. Рангелов изведе Ивелин Попов очи в очи с македонския страж, но нападателят, който се намираше на 7-8 метра от голлинията на домакините, вместо да стреля, опита подаване към свой съотборник и сгреши. В 62-ата минута Македония организира контраатака чрез Горан Пандев, който подаде към резервата Алими. Той стреля от 20 метра, но Митрев спаси.

България победи Македония с 2:0 в Скопие Така се стигна до 66-ата минута, в която българският тим откри резултата. Страхил Попов центрира отдясно, Ивелин Попов чукна с пета топката във въздуха към връхлитащия от задна позиция Рангелов и нападателят вкара с глава в обратния ъгъл на вратаря - 1:0 за България. Това попадение обърка домакините и до края на срещата "трикольорите" тотално надиграха своя опонент, като почти всяка наша атака вещаеше сериозна опасност за македонския страж Димитриевски.

В 79-ата минута трикольорите организираха отлична скоростна контраатака, която изведе Спас Делев по лявото крило. Нападателят на Берое нахлу в наказателното поле и опита да подаде към Рангелов, но македонски бранител изчисти в корнер.

България победи Македония с 2:0 в Скопие Три минути преди края България поведе с 2:0 след попадение в стил "Барселона". Делев подаде към Попов, който с едно докосване изведе в коридор Чочев. Халфът на Палермо веднага пусна успоредно по земя към Александър Тонев, който вкара в празната врата - 2:0 за България.

До края на срещата нашите момчета разиграваха спокойно и не допуснаха сериозни опасности пред Божидар Митрев и записаха най-дългата си положителна серия от 2007-2008 година, когато имаха пет поредни победи във всички мачове. Българският тим затвърди своя възход от последните срещи, като показа страхотна ефективност в атака и запечатва вратата си вече в 270 поредни минути.

България победи Македония с 2:0 в Скопие Тимът се събира в края на месец май, след което ще пътува на турне в Япония. Играч номер едно на България Ивелин Попов пък гарантира все по-добри игри в следващите месеци и в световните квалификации, но тимът трябва да е здраво стъпил на краката и да не се възгордява.

МАКЕДОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:2