Костова и Терзийска отпаднаха в първия кръг

Българките Елица Костова и Джулия Терзийска отпаднаха в първия кръг на турнира на ITF на твърди кортове в зала във френския град Кроаси-Бобур с награден фонд 50 хиляди долара.

Държавната шампионка по тенис на открито Джулия Терзийска, която преодоля квалификациите, загуби от третата поставена Кристина-Андрея Миту (Румъния) с 3:6, 5:7 за 1:35 час. Румънката спечели първите четири гейма на мача и лесно взе първия сет. Във втората част Миту поведе с 4:1, но Терзийска изравни 5:5. Румънката стигна до пробив в 11-ия гейм и след това при свой сервис приключи мача.

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова отстъпи пред поставената под номер 7 Сорана Кърстя (Румъния) с 6:7(2), 2:6 за 1:48 час. Костова заработи 1 точка за световната ранглиста и 444 долара, а Терзийска - 5 точки и 444 долара.

Изабелла Шиникова пък отпадна в първия кръг на двойки. Шиникова и Полина Лейкина (Русия) загубиха от Елизавета Куличкова (Русия) и Рената Ворацова (Чехия) с 1:6, 3:6 за 54 минути.