Европейски футбол

Милан победи Локо (Москва) с дузпи

05 август 2007 | 19:22

Eвропейският клубен шампион Милан победи с 8:7 след изпълнения на дузпи Локомотив (Москва) и спечели третото място на минитурнира за купата на Руските Железници в Москва. Двата тима направиха истински спектакъл за феновете, като завършиха драматичното 3:3 в редовното време. До 88-ата минута италианците губеха с 1:3, но въпреки това чрез Зеедорф и Броки стигнаха до равенството.

Пред около 25 000 зрители ”железничарите” отриха резултата в 16-ата минута след ефектен автогол на Дарио Шимич. Хърватският бранител засече силен удар на Одемвингие, като при опита си да избие топката я прати във вратата на Желко Калач. Шест минути по-късно бразилската звезда на ”росонерите” изравни след подаване на Кристиян Броки. Последваха опасности пред двете врати, като в 29-ата минута Бранислав Иванович отново изведе Локомотив напред. При последвалата атака стражът в този мач на ”червено-черните” Калач се контузи и трябваше да бъде заменен от титуляр Нелсон Дида. Бразилският вратар също не помогна на италианците, които минута преди края на полувремето губеха с 1:3. Одемвингие бе изведен в добра позиция, като изпревари Дида и Фавали.

На почивката Карло Анчелоти замени Кака и Сержиньо със Зеедорф и Янкуловски, които дадоха по-голяма свежест в тима. Срещата бе много открита, като не липсваха положения за гол. Тъкмо, когато феновете на домакините се радваха за спечеленото трето място и победата над гранд като Милан, Кларънс Зеедорф намали в 88-ата минута. Това подейства, като студен душ на руснаците, които след още една минута вече бяха допуснали трети гол във вратата си дело на Кристиян Броки.

При последвалите дузпи за ”росонерите” точни бяха всичките изпълнители: Одо, Янкуловски, Пирло, Неста и Броки, докато вратаря Дида спаси четвъртата дузпа за Локомотив.

По-късно днес е финала на турнира между Реал (Мадрид) и ПСВ Айдховен.

МИЛАН: Калач (33-Дида); Кафу, Бонера, Шимич (67- Неста), Фавали, Гатузо (67- Пирло), Броки, Гуркюф, Сержиньо (46- Янкуловски), Кака (46- Зеедорф), Абомаянг (67-Одо)