Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Младежите не успяха да се справят с Уелс (видео)

Младежите на България завършиха наравно 0:0 с Уелс в квалификационен мач за Евро 2017, игран в Стара Загора. Двата тима имаха по няколко чисти положения за гол, но не успяха да ги реализират. Най-добарата ситуация за нашите дойде в края на мача, когато Антонио Вутов не съумя да се разпише от чиста позиция в наказателното поле на съперника. Малко преди това пък островитяните удариха гредата над Китанов, след като Шихан бе оставен непокрит в близост до вратата.

България U21 - Уелс U21

В другия мач от нашата група Дания се справи с Люксембург като гост с минималното 1:0 и вече е лидер в подреждането с 13 точки. С равенството днес момчетата на Антони Здравков събраха десет и се изравниха с Румъния на третата позиция. Уелс пък е на второ място с 12.

Гостите започнаха по-добре мача и в началните моменти на срещата имаха инициативата. В десетата минута Мики Орачев изчисти топката от нашата голлиния, след като Харисън стреля с глава при един корнер. Три минути по-късно отново гостите бяха близо до гол, но Хеджис не успя да реализира от удобна позиция. Постепенно нашите изравниха играта, но до чисти положения за гол пред вратата на съперника липсваха. На няколко пъти българите пробваха далечни удари, които обаче не бяха в целта.

България започна по-активно втората част и в 56-ата минута дойде най-доброто положение за нашите до този момент. Мики Орачев центрира към резервата Ненов, който изпревари Евънс, но не успя да насочи топката във вратата. В края на мача играта стана по-отворена и дойдоха най-големите възможности за гол. В 76-ата минута Шихан бе най-близо до попадение, след като при едно центриране топката стигна до него и последва удар, който се удари в градата над Китанов. Малко по-късно вратарят на Черно море трябваше да показва класа, след като спаси удар с глава на О'Съливън. В 84-ата минута пък Вутов можеше да донесе ценната победа на тима ни. При едно центриране по земя топката стигна до халфа, който обаче стреля във вратаря и не успя да се разпише.

Следващият мач на нашите е във вторник - гостуване на Люксембург. При успех младите "лъвчета" ще запазят реални шансове за класиране поне на втората позиция, която може да даде право на участие на бараж.

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Орачев, Гълъбов, Велков, Терзиев, Василев, Илиев (51- Ненов), Гамаков (78- Колев), Р. Цонев, Вутов, Минчев (74- Чунчуков)

УЕЛС: О'Брайън, Джоунс, Джон (53- Евънс), Шихан, Йоруърт, Локиер, Хеджс, Евънс, Бърнс, О'Съливън, Харисън (65- Чарлс)