Юношите на България аут от Евро 2016

Юношеският национален отбор на България до 19 години няма да играе на европейското първенство в Германия, след като днес падна с 0:1 от състава на Белгия в мач от група 5 на Елитния кръг и загуби шансовете си за класиране кръг преди края.

В първия двубой лъвчетата загубиха със същия резултат и от домакина Хърватия.

През първите 10 минути днешният двубой бе равностоен и без положения през двете врати. Първият изстрел в двубоя отправи Кабир в 14-ата минута, но той излезе в аут.

В 31-ата минута и българският тим застраши противниковата врата. Александър Георгиев стреля, но стражът на белгийците Жакерс спаси. Червените дяволи отговориха с изстрел на Ван Ландшут в 34-ата минута, който Михайлов отрази.

До края на полувремето нямаше повече опасности и то логично приключи при 0:0.

Седем минути след почивката Цвятков опита да изненада белгийския страж, но шутира в аут. В 55-ата минута българският тим бе близо до гол, когато Божидар Краев стреля, но Жакерс спаси. Секунди по-късно нов изтрел на наш футболист, този път на Цвятков, излезе в аут.

Белгийците отговориха с изключително опасна атака, която завърши с шут на Ван Ландшут, но Михайлов спаси.

В 72-ата минута Александър Георгиев бе много близо да открие резултата, но Жакерс отново се намеси впечатляващо и изби в корнер.

В заключителния четвърт час срещата се отвори, тъй като българският тим се нуждае единствено от победа и положенията се редяха и към двете врати. В 77-ата минута Георгиев шутира в аут, а в ответната атака Кабир стреля, но Михайлов спаси. Преди това стражът на българите отрази и шут на Ван Ландшут.

Така се стигна до 81-ата минута, в която за наш лош късмет Белгия откри резултата. Това стори Куиперс след асистенция на Кабир.

Последният мач на България в тази група е срещу състава на Шотландия, но той е без значение за момчетата на треньора Светослав Тодоров.

БЕЛГИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:0