Аржентина с обрат срещу Чили, Перу едва се добра до точка срещу Венецуела (видео)

Аржентина надви Чили с 2:1 като гост в мач от световните квалификации в зона Южна Америка. В състава на двукратните световни шампиони бе и суперзвездата на Барселона Лионел Меси.

Срещата не започна добре за "гаучосите", които допуснаха гол във вратата си още в 11-ата минута. Аржентинците бяха наказани от Фелипе Гутиерес, който заби топката във вратата на Серхио Ромеро с глава след центриране от ъглов удар. В рамките на 5 минути в средата на първото полувреме обаче футболистите на Херардо "Тата" Мартино успяха да обърнат резултата в своя полза. Анхел ди Мария изравни в 20-ата минута с премерен удар, след като нахлу в наказателното поле на домакините и получи шанс да стреля, а в 25-ата Габриел Меркадо донесе победата на гостите. Той изпрати топката в мрежата с акробатичен удар от въздуха отблизо.

До края на срещата чилийците не успяха да достигнат поне до равенство и във временното класиране заемат шесто място със 7 точки. Меси и компания пък се изкачиха на четвърта позиция с 8 точки. Лидер е Еквадор с 13 точки, пред Уругвай с 9 (и мач по-малко) и Парагвай с 8. Веднага след Аржентина пък на пето място е тимът на Бразилия, който е със 7 точки и му предстои домакински мач с Уругвай.

Междувременно, Перу се спаси от загуба у дома срещу Венецуела с гол в последните секунди на Раул Руидиас. Той бе точен за крайното 2:2 в четвъртата минута на добавеното време. "Инките" губеха с 0:2 след попадения за Венецуела на Ромуло Отеро (33-дузпа) и на Микел Вилануева (57). В 61-ата минута бившият нападател на Байерн (Мюнхен) Паоло Гереро намали на 1:2, за да дойде драматичното спасение в последния момент за Перу с гола на Руидиас.

Перу е осми в класирането с 4 точки, а Венецуела заема последната 10-а позиция, след като тази нощ спечели първа точка.

ЧИЛИ - АРЖЕНТИНА 1:2

1:0 Ф. Гутиерес (11)
1:1 Ди Мария (20)
1:2 Меркадо (25)

ПЕРУ - ВЕНЕЦУЕЛА 2:2

0:1 Отеро (32-дузпа)
0:2 Вилануева (57)
1:2 Гереро (61)