Цецо Соколов и Халкбанк аут от ШЛ след драма и "златен" гейм срещу Лубе

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият турски отбор Халкбанк (Анкара) отпаднаха от Плейофи 6 на Шампионската лига след изключителна драма.

Соколов и компания надделяха много трудно у дома над италианския гранд Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:2 (27:29, 26:24, 25:22, 20:25, 15:13) в мач-реванш от плейофите, игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Башкент" в турската столица. Така след загубата си с 2:3 в първата среща момчетата на италианския треньор Лоренцо Бернарди стигнаха до т.нар. "златен" гейм. В него обаче волейболистите на Лубе показаха по-здрави нерви и спечелиха със 17:15, с което се класира за финалната четворка в полския град Краков на 16-и и 17-и април. Там на полуфинала Лубе очакват шампиона на Италия Диатек (Тренто), който вчера елиминира руския Белогорие (Белгород).

Цецо Соколов игра отново силно цял мач за Халкбанк и в рамките на редовния мач стана втори по резултатност с 20 точки (1 блок и 56% ефективност в атака). Полският национал Михал Кубяк пък стана най-резултатен с 22 точки (2 аса, 63% ефективност в атака и 54% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Лубе сръбският диагонал Иван Милкович бе най-полезен с 21 точки (1 блок, 2 аса и 86% ефективност в атака), а кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена заби още 16 точки (2 блока, 2 аса, 44% ефективност в атака и 34% перфектно посрещане) за победата.

ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 3:2 3:2 (27:29, 26:24, 25:22, 20:25, 15:13); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:17
ХАЛКБАНК: Драган Травица 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 20, Михал Кубяк 22, Дик Коой 12, Кевин Льо Ру 17, Емре Батур 8 - Хасан Йешълбудак-либеро (Бурутай Субашъ 3, Кемал Кайхан, Джанер Денгин-либеро)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 1, Иван Милкович 21, Османи Хуанторена 16, Клемен Чебул 11, Марко Подрасчанин 6, Драган Станкович 9 - Женя Гребенников-либеро (Уилям Приди 10, Алесандро Фей, Иржи Ковар-либеро)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.

Забележка: Статистиката не включва "златния" гейм.