Сензацията е факт: ПСЖ загуби у дома (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен допусна първа домакинска загуба през сезона. Само седмица, след като си гарантира титлата с разгромен успех с 9:0 срещу Троа, отборът на Лоран Блан отстъпи с 0:2 на "Парк де Пренс" от Монако. Това беше първо поражение за парижани на техния стадион в Лига 1 от 2014 година.

Освен със сензационния резултат, срещата ще се запомни с невероятните пропуски на Златан Ибрахимович. В последните минути шведската звезда на два пъти не можа да вкара на празна врата.

Лоран Блан заложи на най-добрия си състав, а в този на Монако присъстваше 17-годишният талант Килиан Мбапе Лотен, който на няколко пъти надигра скъпоструващите защитници на парижани.
Първото полувреме завърши без голове, макар че Ибрахимович, Единсон Кавани и Анхел ди Мария се озоававаха на добри позиции пред вратата на Даниел Субашич. Веднъж и ветеранът Рикардо Карвальо спаси сигурен гол, избивайки удар на Кавани.

Монегаските нанесоха своя удар в рамките на 3 минути в средата на втората част. В 65-ата минута Томас Лемар проби по левия фланг и центрира към Вагнер Лав, за когото не бе проблем да открие резултата. Голът шокира домакините и само три минути по-късно Давид Луис направи детинска грешка. Той загуби топката от фабиньо в близост до вратата, след което повали бразилеца и реферът Антони Готие посочи бялата точка. Самият Фабиньо хладнокръвно реализира и удвои аванса на Монако.
В края на мача Ибрахимович се прояви с два непростими пропуска. В първата ситуация той прати топката с глава в аут от около метър, а след това засече едно центриране от десния фланг, но отново не уцели вратата.

Загубата е общо втора за ПСЖ в Лига 1. През последните седмици тимът видимо играе без мотивация в първенството и спечели само един от последните си 4 мача. Монако пък сложи край на серията от три равенства с престижен и в същото време много ценен успех. Отборът на Леонардо Жардим отново увеиличи на 5 точки преднината си пред Ница в битката за второто място.