Бен Арфа води Ница към Европа с нов шедьовър (видео)

Отборът на Ница победи с 3:0 Газелек Аячо в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Звездата на "орлетата" Хатем Бен Арфа отново показа големия си талант и отбеляза отличен гол. Атакуващият халф откри резултата в 14-ата минута, след като преодоля трима противникови футболисти и елегантно прокара топката във вратата на корсиканците. През втората част паднаха два нови гола, с които домакините подпечатаха успеха. Първо Аласан Плеа удвои след пас на Бен Арфа, а в самия край на мача Жан Микаел Сери оформи крайното 3:0 след подаване на Валер Жермен.

По този начин Ница се завърна на третото място в класирането и продължава да мечтае за европейските клубни турнири, че дори и за Шампионска лига. Тимът от Лазурния бряг е с актив от 50 точки - на една преднина от четвъртия Лион. Газелек пък остава в опасната зона с 33 точки и битката за спасение продължава с пълна сила.