Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Гаджалов с контузия при драматично равенство на Дънди

Защитникът на Дънди Костадин Гаджалов получи контузия в рамото в дербито срещу Дънди Юнайтед, което завърши 2:2. Българският бранител започна като титуляр, но се наложи да бъде заменен още в 15-ата минута. Гаджалов получи травмата след сблъсък с футболист на съперника в 11-ата минута. Той опита да продължи участието си в срещата, но малко по-късно бе изваден от терена.

Дънди водеше с 2:0 на почивката след попадения на Кейн Хемингс. Голмайсторът на тима вече има 22 гола от началото на сезона. В началото на второто полувреме Били Маккей намали от дузпа, при която вратарят на Дънди Скот Бейн получи червен картон. Юнайтед стигна до драматично изравняване в 91-ата минута, когато отново Маккей се разписа след удар с глава.

След равенството Дънди е на седмо място с 37 точки, а днешният им съперник заема последното 12-о място с актив от 21 точки.