Арсенал отново се вижда в битката, след като победи Евертън с лекота (видео)

Арсенал се върна към победите, надделявайки с 2:0 като гост на Евертън. След този успех "топчиите" се доближиха на осем точки зад лидера Лестър, който по-късно днес гостува на Кристъл Палас. Дани Уелбек (7') и Алекс Иуоби (42') материализираха по-добрата игра на гостите, които сложиха край на негативната си серия от три поредни мача без успех в Премиър лийг. Евертън разочарова с представянето си седмица, след като изхвърли Челси от турнира за Купата на Англия.

Роберто Мартинес бе направил една принудителна промяна в своя състав - на мястото на наказания Гарет Бари стартира Мухамед Бешич. Франсис Коклен замени контузения Матийо Фламини в титулярите на Арсенал. Алекс Иуоби отново започна за лондончани, както и във визитата на Барселона през седмицата, а на върха на атаката бе Дани Уелбек.

Още във втората минута Колмън засече на близката греда центриране от корнер, след което топката чукна от външната страна десния стълб на вратата на Оспина. Още в следващата атака опит за изчистване на отбраната на Евертън рикошира в Уелбек и топката и тук срещна гредата. В седмата минута Арсенал вече водеше в резултата. Йозил и Санчес комбинираха добре, след което чилиецът изведе перфектно Уелбек зад отбраната. Нападателят премина с лекота покрай Роблес и прати топката във вратата му - 0:1.

В 35-ата минута Алексис Санчес изрази бурно претенциите си, че е бил фаулиран в наказателното поле от Бешич. Контакт между двамата имаше, но Марк Клатънбърг подмина ситуацията.

Три минути преди почивката гостите нанесоха втори удар след контраатака, разиграна по учебник. Белерин изведе Иуоби с дълго подаване, 19-годишният нападател използва скоростта си, след което промуши топката между краката на Роблес, вкарвайки първия си гол за Арсенал в първия си мач като титуляр в Премиър лийг.

В 65-ата минута Коулмън центрира остро отдясно, Лукаку се опита да засече, но се сблъска с Давид Оспина, който видимо почувства силна болка, но продължи да играе, въпреки че не изглеждаше в пълна кондиция. Няколко минути след това и Йозил получи травма и бе заменен от Гибс.

В 83-ата минута Жиру вкара с глава, но попадението бе отменено заради нарушение на французина в атака.

Арсенал заема трето място във временното класиране с 55 точки, докато Евертън е 12-и.