Непобедимата Стефка Бончева с нова титла в аматьорския тенис

Стефка Бончева
продължава да затвърждава впечатлението, че трудно ще се намери кой да я победи в женските турнири по тенис за аматьори у нас. Тя триумфира с титлата от изцяло дамската надпревара, организирана от
Интерактив тенис
. Състезанието се проведе на кортовете на ТК „15:40“ в София и събра част от най-талантливите и красиви почитателки на тениса в страната. И макар Стефка отново да спечели първото място, това не се случи никак лесно. Тя постигна труден успех на полуфиналите над
Радост Стефанова
, а на финала я очакваше тежък сблъсък с
Анелия Ангелова
.
Двубоят започна обещаващо за фаворитката, която само след 15-ина минути игра спечели първия сет. Анелия обаче не се отказа и с много амбиция успя да изравни резултата. Според правилата на вечерните турнири на Интерактив тенис решаващият сет е във формат шампионски тайбрек до 10 точки. Ангелова започна с двойна грешка, което внесе огромно напрежение в представянето й. В следващите минути тя допусна множество непредизвикани грешки, от което опитната й съперничка веднага се възползва, за да достигне до поредната си спечелена купа. Всички резултати от турнира може да видите
ТУК
.
Всички дами, които искат да усетят емоцията от състезателния тенис, могат да влязат на сайта на социалната тенис мрежа на България –
и да се запишат за някое от множеството събития, които организира.
По-малко от месец остава и до началото на популярната верига “
Weekend Tour
”, която предлага не само много тенис емоции, но и страхотни възможности за почивка. По традиция сезонът се открива в Интерхотел Сандански, където форматите на участие ще бъдат - мъже индивидуално, жени индивидуално и смесени двойки.