Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Шок за Модена! Падуа обърна Нгапет и компания (ВИДЕО + СНИМКИ)

Отборът на Тонацо (Падуа) шокора носителя на Купата на Италия DHL (Модена) и го победи с 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 26:24) във втората 1/4-финална среща от италианската Суперлига, която се игра пред 3200 зрители в “Киоене Арена”.

Възпитаниците на Анджело Лоринцети започнаха двубоя добре и спечелиха убедително първата част с 25:19. Във втория гейма Ървин Нгапет и компания водеха до 16:13, но след това домакините се събудиха и обърнаха развоя на гейма при 21:19 и го спечелиха с 25:22. До края на мача домакините имаха минимално предимство, но съумяха да го материализират и да стигната до крайната победа с 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 26:24).

Така момчетата на Валерио Болдовин успяха да изравят серията до 1-1 победи. Играе се до 3 успеха в 5 срещи. Мач №3 от серията е отново в "Пала Панини” в Модена на 20 март от 19,00 часа.

Стефано Джаното заби 23 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака) и бе избран за MVP, а американецът Брайън Кук добави още 20 точки (4 аса, 3 блока, 52% ефективност в атака, 38% перфектно и 58% позитивно посрещане) за успеха на Падуа. Австриецът Александър Бергег се отчете с 12 точки (2 аса).

Ървин Нгапет игра много силно и бе най-резултатен за Модена с 23 точки (2 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака, 50% перфектно и 64% позитивно посрещане). Влезлият като резерва на мястото на контузилия се още в началото на мача национал Лука Ветори - Алберто Казадей добави още 13 точки (2 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака), а Лукас Сааткам се отчете с 12 точки (2 аса, 1 блок, 53% ефективност в атака). Дебют за Модена направи новото бразилско попълнение Тиаго Сенс.

ТОНАЦО (ПАДУА) - DHL (МОДЕНА) 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 26:24)

ПАДУА: Сантияго Ордуна 2, Стефано Джаното 23, Брайън Кук 20, Александер Бергер 12, Тейлър Ейвърил 5, Енрико Дамиани 4 - Фабио Блазо-либеро (Гонсало Кирога 1, Марко Волпато)
Старши-треньор: Валерио Болдовин
МОДЕНА: Бруно Резенде 2, Лука Ветори, Ървин Нгапет 23, Милош Никич 9, Лукас Сааткамп 12, Елиа Боси 9 - Салваторе Росини-либеро (Лука Сарторети, Матео Пиано, Тиаго Сенс, Алберто Казадей 13)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети.