100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Наполи остава в играта с трудна победа над тима на Чочев (видео)

Отборът на Наполи остава в борбата за титлата в Серия "А", след като днес постигна трудна победа с 1:0 над отбора на Палермо в среща от 29-ия кръг. Така неаполитанците отново стопиха изоставането си от лидера Ювентус само на 3 точки. Единственият гол в срещата падна от дузпа, реализирана от Гонсало Игуаин в 22-ата минута. Цял мач за домакините пък изигра българинът Ивайло Чочев, който обаче не се отличи с нещо запомнящо се и получи жълт картон.

Наполи започна по-силно мача и още във 2-ата минута Стефано Сорентино не се намеси добре при едно центриране, топката бе овладяна от Лоренцо Инсиние, който опита удар отблизо, но този път вратарят се намеси решително и опази вратата си.

Гостите продължиха да бъдат по-настъпателни и в 22-ата минута получиха дузпа в своя полза като Раул Албиол падна при борба в наказателното поле със съперников играч и съдията реши, че има нарушение, макар ситуацията да бе доста спорна. Гонсало Игуаин пък хладнокръвно реализира от бялата точка и откри резултата за своя тим за 0:1.

Едва след гола домакините се окопитиха и също започнаха да поглеждат към вратата на съперника. В 28-ата минута Оскар Хильемарк получи отличен пас в наказателното поле, но се засуети и в последния момент защитник блокира удара му. След това пък в 42-ата минута Франко Васкес стреля опасно от границата на наказателното поле и принуди Хосе Рейна да спасява.

Наполи обаче отново вдигна темпото в началото на второто полувреме и в 55-ата минута Инсиние получи страхотен пас зад защитата, но ударът му бе спасен от Сорентино. След това нападателят още веднъж обстрелва вратата в 60-ата минута, но доста неточно и над напречната греда.

Поредно положение за гостите пропилю Игуаин в 74-ата минута, когато бе изведен в наказателното поле и опита да прехвърли вратаря, но не се справи особено добре. Малко по-късно и Дрис Мертенс имаше шанс да обстрелва вратата, но и неговият удар не бе голов.

В крайна сметка Наполи се задоволи с минималната поеда в двубоя и събра актив от 64 точки, като запазва второто си място в таблицата. Палермо пък в 8-ми пореден мач не може да стигне до успеха и така се намира на 17-ата позиция с 27 точки и опасно близо до зоната на изпадащите.