Атлетик с убедителна победа, Муниаин с юбилеен мач за историята

Отборът на Атлетик Билбао спечели категорично с 3:1 срещу гостуващия Бетис в среща от 29-ия кръг на Ла Лига, играна на "Сан Мамес". Сабин Мерино (35, 49) и Микел Рико (49) нанесоха тежките удари в лицето на севилския тим, а Рубен Кастро вкара почетно в 85-ата минута. 23-годишният Икер Муниан записа своя мач номер 200 в Примера дивисион и стана вторият най-млад играч, достигнал до това число, след Раул.

Срещата започна с териториален натиск на "лъвовете". Момчетата на Хуан Марино хвърляха сили в отбрана и рядко поглеждаха към вратата на Горка Ираисос. В 17-ата минута Сабин Мерино пусна остра топка в малкото наказателно поле, но нямаше кой да я чукне в мрежата. Севилският тим имаше страхотен голов шанс в 25-ата минута, след като Икер Муниаин загуби топката, Петрос намери Рубен Кастро, ала стрелецът шутира над гредата.

В 35-ата Сабин Мерино откри резултата в полза на баските. Микел Сан Хосе пусна страхотен пас зад гърба на Херман Пецейя, Мерино овладя на гърди и отблизо се разписа за 1:0. В 44-ата "червено-белите" реализираха и втори гол. Икер Муниан стреля с глава, топката се удари в ръката на Франсиско Молинеро, а докато домакините претендираха за дузпа, Микел Рико вкара със страхотен удар от въздуха, насочвайки в близкия ъгъл - 2:0.

В началото на втората част момчетата на Ернесто Валверде се отчетоха с трето попадение. Гостите от "Бенито Вийямарин" изчистиха топката, Микел Рико шутира извън наказателното поле, Антонио Адан изби и Мерино отблизо добави в мрежата - 3:0. В 66-ата юбилярът Муниаин пропусна нов гол, след като вратарят на Баломпие се намеси. "Зелено-белите" все пак стигнаха до гол. След изпълнение на корнер Ариц Адурис неумишлено насочи топката точно към Рубен Кастро, който отбеляза - 3:1.

"Червено-белите" записаха четвърта поредна победа в първенството и затвърдиха европейската си позиция. Бетис е в средата на класирането.

Снимка: El Correo