Един гол не стигна на ЦСКА да изравни уникален рекорд от 1951 г., 17-годишен с хеттрик (видео)

ЦСКА постигна най-голямата си победа във "В" група, след като днес надигра с 11:0 Ботев (Ихтиман) в мач от 21-ия кръг на първенството, провел се под дъжда на стадион "Българска армия". С хеттрик се отличи 17-годишният Павел Головодов, по два гола добавиха Преслав Йорданов, Костадин Хазуров и Борис Галчев, а по веднъж се разписаха Момчил Цветанов, записал на сметката си и четири асистенции, и Николай Дичев.

Така на армейците не достигна само едно попадение, за да изравнят свой шампионатен рекорд от далечната 1951 г., когато те побеждават с 12:0 Торпедо (Русе) в двубой от "А" група.

ЦСКА - Ботев Ихтиман

Резултатът в днешната среща бе открит от Павел Головодов в 8-ата минута. Младокът получи пас с пета от Петър Витанов и след техничен фалцов шут с левия крак от границата на наказателното не остави шанс на Милетко Христов.

Секунди по-късно Момчил Цветанов имаше шанс да удвои, но диагоналният му изстрел профуча покрай лявата греда на ихтиманци.

На 2:0 покачи Преслав Йорданов. В 18-ата минута Николай Цветков центрира по земя към тарана на армейците, който се хвърли с шпагат и вкара топката в долния ляв ъгъл на ихтиманската врата.

Пет минути по-късно червените бяха близо до трети гол, когато Цветанов намери Йорданов, но нападателят не овладя по най-добрия начин топката на мокрия терен и позволи на стража на Ботев да предотврати опасността.

В 33-ата минута головото шоу в червено продължи. Витанов изведе Цветков, който стреля, топката мина под плонжа на Христов и намиращият се зад него Момчил Цветанов бутна топката в празната врата - 3:0 за ЦСКА.

Футболистите на Христо Янев не спряха дотук и в 43-ата минута отбелязаха ново попадение. Цветков центрира прострелно по земя, играч на гостите не разбра, че Головодов е зад него и пропусна топката, а 17-годишният талант само това и чакаше, за да вкара втория си гол в срещата и четвърти за ЦСКА.

Пет минути след почивката червените бяха близо до пети гол. Цветанов подаде към Йорданов, който шутира, но Христов изби. Последва изстрел на Цветков, но и той не намери целта.

Малко по-късно, в 55-ата минута, все пак логичното се случи и домакините се разписаха за пети път. След отлична атака отляво Цветанов подаде към включилия се Кирил Динчев, който центрира перфектно към Йорданов и таранът вкара отблизо за 5:0.

Осем минути по-късно Павел Головодов оформи своя хеттрик, засичайки центриране отляво на Цветанов. Малко по-късно младокът можеше да се разпише отново, но изпусна очи в очи с вратаря на гостите.

В 71-ата минута резултатът набъбна на 7:0, когато сред голмайсторите се записа и резервата Костадин Хазуров, оползотворил великолепно подаване на Цветанов.

В 74-ата и 75-ата минути ЦСКА вкара нови два гола, дело на резервата Борис Галчев възползвал се от асистенции на Момчил Цветанов. За крилото на армейците това бе четвърта асистенция в мача.

На 10:0 покачи новото попълнение Николай Дичев, а крайното 11:0 оформи Костадин Хазуров в последната минута на редовното време.

Така армейците постигнаха 20-а поредна победа във "В" група, а головата им разлика е повече от впечатляваща - 90:2.

ЦСКА - БОТЕВ (ИХТИМАН) 11:0