Левски успя от третия път (видео)

Отборът на Левски най-накрая успя да вкара гол на Пирин и да победи тима на Нанджи Шенсой. В мач от 25-ия кръг от "А" група "сините" се наложиха с 3:1. В предишните двe срещи от този шампионат 26-кратният шампион на България записа срещу Пирин нулево равенство и загуба с 0:1. Попаденията за Левски в днешния двубой вкараха Мигел Бероя (31), Венцислав Христов (45) и Франсис Нар (84), който записа първи гол в елита. Точен за гостите бе Стилиян Николов (11).

След изминалия кръг Левски се намира на 12 точки от водача в класирането Лудогорец. "Сините" са втори, като до този момент са събрали три пункта повече от Берое.

Левски - Пирин Бл
През първата част Левски бе по-дейният тим и натискаше своя опонент, но не успя да създаде достатъчно голови положения. Гостите от Благоевград пък разчитаха предимно на контраатаки и рядко минаваха центъра.

"Сините" имаха възможност да отбележат още в 1-ата минута. Мехди Бурабия центрира към Франсис Нар, който от чиста позиция не успя да отправи точен удар с глава и топката излезе в аут.

Противно на логиката първият гол падна във вратата на домакините. Попадението отбеляза Стилиян Николов в 11-ата минута. Футболист на гостите центрира от фаул, Боян Йоргачевич излезе, но не се намеси добре и кълбото попадна в Николов, който със силен удар отблизо опъна мрежата.

Левски - Пирин Бл След гола Пирин се дръпна още по-назад в половината си и реши да пази крехката си преднина. Това позволи на възпитаниците на Стойчо Стоев да стигат безпрепятствено в близост до наказателното поле.

В 28-ата минута Бенгюзов игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният рефер прецени, че не е нарушил правилата и не отсъди дузпа в полза на тима от "Герена".

В 31-ата минута Левски изравни. Веселин Минев изведе Венцислав Христов на добра позиция и нападателят без да се бави отправи изстрел по земя. Стражът на гостите Костов се хвърли и изби, но при добавката Мигел Бедоя не остави шанс на вратаря на "орлетата".

Левски - Пирин Бл В 45-ата минута възпитаниците на Стойчо Стоев стигнаха до пълен обрат. Христов изпълни отлично пряк свободен удар за 2:1.

Съвсем логично през втората част гостите излязоха напред и по-често поглеждаха към вратата на съперника. Играта бе равностойна и двата тима си размениха по един удар от далечно разтояние, който не даде желания резултат.

В 65-ата минута Пирин можеше да изравни, но късметът не покри Даниел Генов. Влезлият като резерва състезател бе изведен на отлична позиция и шутира, но Йоргачевич бе заел добра позиция и изби.

Левски отговори с атака отляво. Христов се озова на стрелкова позиция и пробва късмета си, но кълбото излезе в аут. И точно, когато Пирин набра самочувствие и погледна по-смело в атака, бе попарен.

В 84-ата минута "сините" сложиха точка на спора. Нар бе изведен сам срещу вратаря и технично копна топката над легналия вратар на Пирин - 3:1.

В минутите до края срещата се доиграваше и двата тима чакаха последния съдийски сигнал.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 3:1

0:1 Николов 11