Газелек спря черната серия и продължава борбата за спасение

Отборът на Газелек постигна много важен успех в борбата си за оцеляване. Корсиканците надиграха с 1:0 Каен в мач от 30-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Халид Бутаиб в 70-ата минута. Така Газелек спря черната си серия от десет мача без победа. С успеха си днес Аячо се изравни с Реймс с по 33 точки и голова разлика -9 и за момента е извън опасната зона за сметка на тима от Шампан.

Гинган също постигна ценен успех в битката за спасение, след като се наложи с 2:0 над Сент Етиен. Джими Бриан и Слоан Приват бяха точни през първата част. Бретанците са с 35 точки, което е само на две от опасната зона. "Зелените" пък понесоха сериозен удар върху амбициите си за тройката и са седми с 42.

Тулуза прави опит да съживи надеждите си за спасение, след като разби с 4:0 Бордо. Звездата на тима Висам Бен Йедер отбеляза два гола, а по един добавиха Мартин Брайтуайт и Оскар Трехо. "Виолетовите" събраха 26 точки, но оцеляването е все още на седем. Жирондинците пък са на 14-а позиция с 38 и престоят на Вили Саньол начело на тима явно ще приключи след края на разочароващия сезон.

Лил продължава със стабилизирането си под ръководството на Фредерик Антонети и взе победа на един от най-негостоприемните стадиони - "Арман Сесари" в Бастия. Софиан Буфал и Ибрахим Амаду бяха точни за победата с 2:1, докато за домакините вкара Гаел Даник в края на срещата. Лил вече е девети с 40 точки. Бастия пък е с една по-малко и ще му трябват поне още няколко, за да бъде сигурен за мястото си в елита и догодина.