Лукаку изстреля Евертън на полуфинал и сложи край на сезона за Челси, Коща хапе (видео)

Евертън се класира за полуфиналите на Купата на Англия, след като победи с 2:0 Челси на "Гудисън Парк". Ромелу Лукаку наказа бившия си клуб с два гола в 78-ата и в 82-ата минута и се превърна в герой за "карамелите". Тази загуба пък на практика сложи край на сезона за отбора на Челси, който през седмицата бе елиминиран от Пари Сен Жермен в Шампионската лига, а в първенството лондончани са десети и изостават на 11 точки от четвъртото място.

Двата отбора завършиха с по 10 човека, тъй като Диего Коща и Гарет Бари бяха изгонени в заключителните минути.

Три промени бе направил в своя стартов състав Роберто Мартинес. Най-голямо впечатление правеше, че Джон Стоунс остана на скамейката за началото. Лейтън Бейнс, Том Клевърли и Гарет Бари започнаха за домакините. Еден Азар пропусна двубоя за Челси заради контузия, а Неманя Матич стартира вместо него.

Двата отбора изиграха първото полувреме на високо темпо, с много твърди единоборства и борба в средата на терена, но чистите голови възможности на практика липсваха. В първите секунди Куртоа спаси опасен изстрел на Клевърли, като същото се случи и в самия край на полувремето. В 44-ата минута Вилиан изпълни опасно пряк свободен удар, но Роблес изби над гредата. Това бе и най-интересното положение пред вратата на домакините преди почивката.

В 58-ата минута Челси създаде най-чистото положение до момента. Фабрегас изведе Коща отляво, нападателят преодоля Фунес Мори, а след това и Роблес, стреля от малък ъгъл, но топката се разходи успоредно на голлинията, без да има кой да я засече. В 72-ата минута пък Куртоа излезе много добре напред, за да изпревари Лукаку във важен момент. Пет минути след това обаче белгиецът откри резултата, след като получи от Баркли, премина между Аспиликуета и Матич, след това елиминира Микел и Кейхил и стреля в далечния ъгъл.

В 82-ата Лукаку довърши Челси с втори гол. Баркли го изведе зад отбраната на гостите, а голмайсторът на Евертън простреля Куртоа за 2:0.

До края Диго Коща си изпроси червен картон след сблъсък с Бари. Двамата започнаха да бутат главите си една в друга, като играчът на Челси дори опита да захапе своя съперник за врата. Коща, който имаше вече жълт картон, бе изгонен, а Бари получи жълт картон. Минути след това халфът на домакините получи втори такъв заради грубо нарушение срещу Фабрегас и също напусна преждевременно терена.

В края Джон Тери се появи в игра за гостите, за да запише своя мач №700 с екипа на Челси.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 2:0