Барса и Везенков с голям успех над ЦСКА (видео)

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа изключително важна и драматична победа в група „F“ от Топ 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на временния лидер ЦСКА (Москва) със 100:98 след продължение в двубой от X кръг от втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

След тази победа каталунците заемат четвърто място във временното класиране с баланс от 5 успеха и 5 загуби.

Везенков влезе в игра през второто полувреме, но получи само 3:59 минути на терена, за които не успя да разкрие пълния си потенциал и записа срещу името си само една борба.

Най-резултатен за Барселона беше Анте Томич с 21 точки, Томаш Саторански и Стратос Перпероглу добавиха съответно по 19 и 15 точки, а Хаун Карлос Наваро вкара 11 точки, а Джъстин Доелман се отличи с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 10 борби.

Нандо Де Коло бе над всички за „армейците“ – 30 точки, Милош Теодосич добави 23 точки, а Кайл Хайнс и Андрей Воронсевич приключиха съответно с по 17 и 15 точки.

След сравнително равностойна първа четвърт, в която гостите от Москва успяха да си осигурят крехка предниина – 24:21, баскетболистите на Барселона поеха пълен контрол върху събитията на терена и на почивката каталунците имаха аванс от 47:38.

През второто полувреме руснаците се вдигнаха на щурм и бързо заличиха изоставането си. След 30 минути игра ЦСКА отново бе лидер в резултата – 64:60, а пет минути преди последния съдийски сигнал преднината на гостите вече бе девет точки – 79:70. В оставащото време играчите на Барселона се хвърлиха да обръщат мача, а Томич, Аройо и Саторански бяха в основата на всичко по-добро за каталунците, което прати мача в продължение – 85:85.

В допълнитените пет минути ЦСКА отново пое диригентската палка, а Теодосич наниза пет поредни точки за 98:95 при 10 секунди до края. Истинската драма се разигра в оставащото време, след като Доелман първо наниза тройка, с която изравни двубоя, а след това отново той открадна топката от съперника и отбеляза две точки, с който донесе и победата на Барселона – 100:98.