Монако с домакинска издънка и поредно равенство (видео)

Отборът на Монако се издъни у дома като изпусна победата срещу непретенциозния тим на Реймс. Мачът завърши 2:2 като домакините на два пъти повеждаха, но и двата пъти позволиха да се стигне до изравняване. Така монегаските записаха трето поредно равенство и общо четвърто в последните си пет мача.

Срещата започна отлично за домакините и още в 5-ата минута Бернардо Силва получи дълъг пас, вратарят Йохан Карасо излезе и игра с топката извън наказателното поле, но я прати право в краката на Вагнер Лав, който отбеляза за 1:0. След това стражът заслужено получи и жълт картон.

Радостта на монегаските бе кратка и в 11-ата минута Гаетан Шарбоние получи прекрасен извеждащ пас зад защитата и от воле възтанови равенството за 1:1.

В 37-ата минута обаче гостите сбъркаха фатално и защитник върна назад, където Вагнер Лав открадна топката и хладнокръвно реализира за 2:1.

И когато изглеждаше, че Монако ще вземе победата, в 79-ата минута Лас Бангура центрира отлично в наказателното поле, където Диего Ригонато с глава оформи крайното 2:2.

Това реми не промени особено ситуацията за двата тима, като Монако запазва второто си място в таблицата с 52 точки. Реймс пък е 16-ти с 33 точки в актива си.