Йосифов и Латина измъчиха Лубе, но не стигнаха до успех в протекла зала (ВИДЕО + СНИМКИ)

Победителят в редовния сезон в италианската Суперлига Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) започна с много трудна, но и сладка победа 1/4-финалните плейофите, след като се наложи у дома срещу водения от Камило Плачи тим на Нинфа (Латина) с 3:2 (23:25, 25:14, 24:26, 25:22, 15:13).

Мачът продължи 2 часа и 39 минути и се игра пред 2200 зрители в зала “Еуросуоле  Форум” в Чивитанова Марке, но в началото на третия гейм имаше прекъсване от цели 17 минути, след като таванът на залата прокапа. В крайна сметка двата отбора продължиха да играят, като играчите на Лубе поеха отговорността да останат в половината, където капе до края на мача.

Треньорът на домакините Джанлоренцо Бленджини, който през миналия сезон водеше Латина, започна с Алесандро Фей като диагонал, след като Иван Милкович бе с температура през последните дни. След втория гейм обаче сърбинът с италиански паспорт бе пуснат в игра и завърши с 11 точки (2 аса, 47% ефективност в атака). Най-резултатен в мача стана словенецът Клемен Чебул с 20 точки (2 блока, 55% ефективност в атака, 28% перфектно и 68% позитивно посрещане), а Османи Хуанторена добави 17 точки (2 блока, 47% ефективност в атака, 29% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Националът Виктор Йосифов записа 7 точки (1 блок, 46% ефективност в атака), а германецът Симон Хирш реализира 13 точки (2 блока, 34% ефективност в атака). Най-резултатен за гостите стана Габриеле Маруоти със 17 точки (3 аса, 5 блока, 35% ефективност в атака, 13% перфектно и 41% позитивно посрещане).

Мач №2 от тази 1/4-финална среща е в Латина на 13 март от 19,00 часа. Играе се до 3 победи от 5 срещи.

КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (ЧИВИТАНОВА) - НИНФА (ЛАТИНА) 3:2 (23:25, 25:14, 24:26, 25:22, 15:13)

ЛУБЕ: Майка Кристенсън 5, Алесандро Фей 5, Османи Хуанторена 17, Клемен Чебул 20, Енрико Честер 12, Марко Подрасчанин 5 - Женя Гребенников-либеро (Иван Милкович 11, Драган Станкович 8, Симоне Пароди, Уилям Приди)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 2, Симон Хирш 13, Ален Скет 10, Габриеле Маруоти 17, ВИКТОР ЙОСИФОВ 7, Андреа Роси 7 - Роберто Римити-либеро (Николай Павлов 9, Даниеле Таили 1)
Старши-треньор: Камило Плачи.