Шиникова с нова победа в Тунис

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Амаме (Тунис) с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 1 в схемата на сингъл Шиникова победи квалификантката Елени Кордолайми (Гърция) с 4:6, 6:2, 6:2 след почти два часа игра. 24-годишната софиянка навакса ранен пробив пасив, но след 4:3 тя загуби три поредни гейма, а с това и първия сет. Във втората част българката набързо дръпна с 4:0, преди да стигне до изравняване на резултата, а след 2:2 в решаващия трети сет тя взе четири последователни гейма, за да триумфира.

С успеха Шиникова заработи 4 точки за световната ранглиста и 245 долара, а следващата й съперничка ще бъде квалификантката Федерика Прати от Италия.