И това се случи - първа телевизионна загуба за Рони О'Съливан

Петкратният световен шампион Рони О'Съливан записа първата си телевизионна загуба от дълго време насам, след като отпадна още на старта на ранкинг турнира World Grand Prix в Ландидно, Уелс. В рамките на последните два месеца Ракетата спечели последователно "Мастърс"-а в Лондон и Welsh Опен, а освен това достигна и до финала на нетелевизионната надпревара за Шампионската лига. Там обаче отстъпи срещу Джъд Тръмп.

В откриващия си мач на World Grand Prix 40-годишният англичанин претърпя поражение срещу номер 31 в света Майкъл Холт с 3:4 и това означава, че сега му предстои 6-седмична пауза без състезателен снукър до април, когато е световното първенство в Шефилд.

Донякъде изненадващо Холт дръпна бързо в резултата с 3:0 части след най-добри брейкове от 88 и 119 точки. В четвъртия фрейм Рони се посъбуди и показа какво може със серия от 82 точки за 1:3. Нещо повече - световният номер 4 изравни резултата до 3:3, като трите поредни партии бяха спечелени за само 26 минути. В решаващата част Холт се отчете с 34 точки, а след това се оказа и по-съобразителен в тактическото надлъгване. О'Съливан рискува червена за среден джоб, след което съперникът му се прояви с нови 76 точки за победата с 4:3 фрейма. 37-годишният Холт ще мери сили на 1/8-финалите с Уенбо Лян или Греъм Дот.

"Щеше да бъде страхотно да победя Рони дори и в някой снукър клуб. А аз успях да го сторя в телевизионен мач - това определено е един от най-ценните успехи в кариерата ми, заяви Холт. - Рони е най-добрият в света и е чудесно, че го надвих в качествен сблъсък. Знам, че мога да играя по този начин, просто трябва да го показвам по-често. Очаквах да се върне в срещата от 0:3, а да си призная - нямах много шансове сред топките до 3:3. След това обаче събрах мислите си и реализирах хубав брейк в края. Това е класиране само за 1/8-финалите, така че ще бъда малко скучен и ще кажа, че сега ми остава единствено да се концентрирам върху следващия си мач", завърши Холт.

О'Съливан също коментира загубата си и представянето на своя сънародник в двубоя. "Не бях в най-добрата си форма. Дадох всичко от себе си и съм доволен от начина, по който успях да се задържа в мача. Не мисля, че можех да измъкна повече от себе си. Играта ми не бе на достатъчно високо ниво, за да надвия Майкъл. Той направи добри брейкове и нямаше какво да сторя в първите три партии. Той заслужено спечели. Успях да триумфирам на "Мастърс"-а, а след това имах добра седмица и на Welsh Open. Нужно ми е постоянство, ако искам да се представя добре в Шефилд. През следващите няколко седмици имам върху какво да поработя", допълни Ракетата.