Златан и компания отново взеха скалпа на Челси по пътя към четвъртфинала (видео + галерия)

Отборът на Пари Сен Жермен за втора поредна година отстрани Челси на 1/8-финал в Шампионската лига. Тази вечер френският шампион спечели с 2:1 и реванша между двата тима на "Стамфорд Бридж" и с общ резултат 4:2 от двата мача заслужено продължава напред. Адриен Рабио даде преднина на гостите в 16-ата минута, но Диего Коща изравни в 27-ата. Златан Ибрахимович обаче реши всичко в сблъсъка с попадение в 67-ата минута и подпечата продължаването на своя тим напред в турнира. Това бе първа победа на ПСЖ на английска земя.

Мачът започна много динамично и още във 2-ата минута Диего Коща можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен. ПСЖ пък отговори с прекрасна атака в 5-ата минута, когато Анхел ди Мария бе изведен в наказателното поле и чукна топката покрай плонжа на вратаря, но в последния момент Бранислав Иванович изчисти пред голлинията. Веднага след това гостите стигнаха и до гол на Златан Ибрахимович, който обаче бе правилно отменен заради засада.

Френският шампион играеше с повече самочувствие и в 16-ата минута стигна и до откриване на резултата. Ди Мария намери Ибрахимович отдясно, той центрира успоредно на голлинията и Адриен Рабио отблизо засече топката във вратата за 0:1. Така гостите вече имаха преднина от 3:1 от двата мача.

Челси все пак съумя сравнително бързо да върне интригата. В 27-ата минута Диего Коща получи пред наказателното поле, финтира Тиаго Силва и с прецизен удар отбеляза за 1:1.

В 34-ата минута парижани имаха нова нелоша възможност като Лукас Моура центрира за Ибрахимович в наказателното поле, шведът стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни Тибо Куртоа.

В края на полувремето пък Челси създаде два голови шанса. В 42-ата минута Азар опита нелош изстрел от ъгъла на наказателното поле, но не успя да притесни стрежа на съперника. В 45-ата минута пък Диего Коща отправи удар от дистанция и доста затрудни Кевин Трап, който с мъка изби, а след това и защитник трябваше да се намесва решително и да чисти топката далеч от вратата.

Второто полувреме започна с натиск на Челси. В 60-ата минута обаче домакините останаха без голмайстора си Диего Коща, който напусна терена контузен. Въпреки това в 65-ата минута "сините" бяха много близо до гол, но Кевин Трап с две невероятни спасявания опази вратата си след удари на Вилиан и Азар.

И вместо да се стигне до втори гол за Челси, се случи точно обратното. В 67-ата минута ПСЖ организира чудесна контраатака, Ди Мария бе изведен отляво и центрира за Ибрахимович в наказателното поле, където той отблизо засече топката във вратата за 1:2.

Този гол до голяма степен уби интригата в двубоя, тъй като Челси вече трябваше да отбележи цели 3 попадения, за да обърне нещата в своя полза. Ситуацията стана още по-неприятна за англичаните в 77-ата минута, когато и Еден Азар поиска смяна заради травма.

В крайна сметка Пари Сен Жермен заслужи успеха си и продължава на 1/4-финал, като отново отстранява Челси. Двaтa тима се срещнаха за трети пореден сезон и французите вече два пъти поред отстраняват своя съперник, който триумфира при първата битка през 2014 година, тогава на фаза 1/4-финал.