Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Станимир Стоилов загуби финала за Суперкупата

Най-добрият български треньор за изминалата година Станимир Стоилов пропусна да добави още един трофей начело на Астана, след като неговият тим загуби мача за Суперкупата на Казахстан от ФК Кайрат с 4:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продължения резултатът остана 0:0, а при последвалите удари от бялата точка шампионите пропуснаха на три пъти.

През миналия сезон Астана триумфира с шампионската титла с точка аванс пред ФК Кайрат, а след това двата отбора спориха и във финала за Купата на страната, като победител излезе съставът от Алмати.

Очаквано поредният сблъсък между двата водещи отбора в Казахстан беше равностоен, като се игра пред 14 000 зрители на "Астана Арена".

В редовните 90 минути и двата отбора изпуснаха по две 100-процентови възможности. Първо Танар Нусарбаев от състава на Астана излезе сам срещу вратаря, но стреля неточно. После тимът на ФК Кайрат отговори с атака, при която Ермек Куантаев също се озова едно на едно със стража на съперника, но не успя да реализира.

През второто полувреме Жарко Маркович спаси състава от Алмати, а в заключителните секунди на редовното време бразилецът Исаел Барбоса беше много близо до победния гол, но ударът му с глава не беше точен.

В продълженията не се случи нищо интересно и така спорът трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

При тях футболистите на Мъри Стоилов започнаха неубедително и пропуснаха два от първите четири изстрела, но след това имаха късмет, че и играчите на ФК Кайрат показаха неточен мерник. В края обаче Мужиков се провали при седмото изпълнение и след решаващия точен шут на Тесак трофеят отиде при ФК Кайрат.

Новото първенство в Казахстан се подновява идния уикенд, като Астана на Мъри приема Шахтьор (Караганди).

АСТАНА - ФК КАЙРАТ 4:5 след дузпи