На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ню Орлиънс възкръсна за успех срещу Кингс

Антъни Дейвис не се предаде до последно и помогна на Ню Орлиънс Пеликанс да възкръсне след изоставане от 17 точки и да стигне до победата със 115:112 над ДеМаркъс Казънс и Сакраменто Кингс.

Именно Дейвис и Казънс бяха звездите на вечерта, като и двамата играха на фантастично ниво, но в крайна сметка победата бе за "пеликаните". Звездата на "кралете" записа по-впечатляващата индивидуална статистика от сблъсъка на възпитаниците на Кентъки, но както той сам каза след двубоя това не е от значение с оглед на крайния резултат.

Дейвис записа 31 точки, 10 борби, 3 отнети топки, 1 чадър и 1 асистенция за 38 минути. Роденият в Чикаго играч успя при 12/18 стрелби за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 4/9 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Норис Коул и Джрю Холидей също помогнаха за големия обрат на Пеликанс, приключвайки с 23 и 20 точки, а освен това Холидей направи 10 асистенции и отне 4 топки.

Казънс от своя страна за четвърти път през сезона достигна показатели от 40 и 10 в категориите точки и борби. Буги приключи с 40 точки, 16 отскочили топки, 4 асистенции, 4 отнети топки и 1 чадър при успеваемост 16/26 за 2 точки и 8/9 при наказателните удари.

Ражон Рондо и Руди Гей вкараха по 18 точки за гостуващия тим от столицата на щата Калифорния, като Рондо направи 10 завършващи паса, а Гей овладя 10 борби.

Пеликанс имат 24 победи и 38 загуби, докато Кингс са с 25 победи и 37 поражения.