Дунав 8806 с трети пореден бронз за Купата

Дунав 8806 победи Хасково 2012 в мача за третото място в турнира за Купата на България. Русенският състав надделя над тима от южния град в зала "Общинска" в Стара Загора след продължение с 86:77 (24:19, 11:22, 29:19, 10:14; 12:3).

Двубоят започна равностойно. Обратите следваха един след друг. В края на първата част обаче дунавки успяха да поведат с 5 точки за 24:19. През втората четвърт обаче хасковският отбор успя да затегне защитата и несамо изравни, но и поведе за 35:41 в своя полза на почивката.

След подновяването на играта "сините феи" отново изравниха играта и дори поведоха на свой ред. Основната им реализаторка в мача Радостина Димитрова, която за по-малко от 24 минути вкара 22 точки, получи тежка контузия и се наложи да напусне преждевременно. Въпреки това обаче Александра Катич и Дженифър Брандън демонстрираха точен мерник и помогнаха резултатът да е 64:60 в полза на дунавки 10 минути преди края.

Последните минути бяха белязани от нов обрат и равенство, а финалната сирена на редовните 40 минути закова 74:74 на таблото. В продълженията все пак прецизна игра на Катич и Деляна Коева и подкрепата от трибуните помогнаха за успеха за шампионките с 86:77.

Така дунавки спечелиха за трети пореден път бронза в турнира за Купата на България след четирите поредни спечелени трофея в надпреварата преди това.

Радостина Димитрова остана най-резултатна за "сините феи" с 22 точки. С 16  се отчете Александра Катич. "Дабъл-дабъл" с 15 точки и 20 борби записа Дженифър Брандън, а Деляна Коева вкара 11 точки.

Мея Тирера и Емалия Галдейра вкараха по 23 точки за Хасково 2012. Тирера овладя 10 борби, а Галдейра бе близо до “трипъл-дабъл” с 9 борби и 9 асистенции.