Силен Везенков помогна на Барса за обрат и победа №20

Българското крило на Барселона Ласа Александър Везенков направи много силно включване като резерва при трудната домакинска победа над Уникаха (Малага) с 83:77. Това бе двадесети успех за каталунците в Лига АСВ и благодарение на този триумф те останаха на върха в класирането с еднакъв баланс с втория в подреждането Валенсия Баскет - 20-2.

Гостите от Андалусия бяха пределно мотивирани и контролираха случващото се в “Палау Блауграна” през голяма част от двубоя, като Барселона поведе за първи път в мача едва минута преди края на третата четвърт, когато Пау Рибас вкара за 65:64. Уникаха отново дръпна за кратко в началото на последната част, но поредица от тройки на опитните Наваро и Аройо успокоиха домакините, които се поздравиха с крайния успех и 83:77.

20-годишният българин получи 19 минути игрово време от Шави Паскуал и успя да оползотвори гласуваното му доверие с 13 точки и 4 борби. Бившата звезда на Арис (Солун) вкара 5/7 стрелби за 2 точки и 1/2 опита за 3 точки.

Карлос Аройо бе най-резултатен с 15 точки (5/6 от тройката), докато Хуан Карлос Наваро (12 точки) и Пау Рибас (11 точки) бяха другите играчи на домакините, завършили с двуцифрени точкови показатели.

Джак Куули и Миндаугас Кузминскас приключиха съответно със 17 и 12 точки за гостите, а бившият играч на Барса Едуин Джаксън остана с 11.