Мата изостави Ман Юнайтед за първа загуба от У.Б.А. (видео)

Испанският полузащитник Хуан Мата си изкара нелеп червен картон след само 26 минути игра при гостуването на Уест Бромич Албиън, което оказа решително влияние върху двубоя на "Дъ Хоутърнс", загубен впоследствие от "червените дяволи" с 0:1. Това е първи домакински успех на "дроздовете" над 20-кратните шампиони на Англия в историята на Висшата лига.

Единственото попадение в мача отбеляза централният нападател в селекцията на Тони Пулис Хосе Саломон Рондон в 65-ата минута на срещата. Тогава той бе оставен непокрит от защитата на Ман Юнайтед при центриране на Себастиен Поконьоли от лявото крило и технично си спря топката, за да я прати по тревата в левия ъгъл зад Давид де Хеа за крайното 1:0 в полза на домакините.

Хуан Мата бе изгонен за два жълти картона само в рамките на три минути игра. Първо той подложи крака си пред топката при изпълнение на фаул от страна на Дарън Флетчър на разстояние не повече от три метра, а след това изрита бившия футболист на "червените дяволи" при спорна топка в средата на терена, за да поеме към съблекалнята още в 26-ата минута на мача.

Минути преди да допуснат попадението в собствената си врата, гостите владееха много повече топката и дори бяха наложили натиск пред вратата на Бен Фостър. Точно в този момент обаче те допуснаха гола в своята врата, който се оказа и единствен в мача.

Поражението не позволи на Манчестър Юнайтед да се изравни отново по точки с градския съперник Манчестър Сити на четвъртата позиция в класирането. След загубата момчетата на Луис ван Гаал остават на шеста позиция в таблицата с 47 точки, на две зад Уест Хам и три след "гражданите". Уест Бромич пък се изкачи до 11-ото място в таблицата с 39 точки, след като днес регистрираха третата си победа от четири мача.