Хамбургер спря танца на "Старата дама" (видео)

Приятната изненада на сезона в Германия Херта (Берлин) загуби с 0:2 при гостуването си на Хамбургер ШФ в последната среща от 25-ия кръг и вече има само точка аванс на третото място. Най-щастливи от издънката са в Борусия (Дортмунд), тъй като "жълто-черните" се радват ма 16 точки преднина на втората позиция, а до края остават 9 кръга.

Дясното крило Николай Мюлер реализира и двата гола след почивката, с което "Шпортферайн" се отдалечи на 7 пункта от опасната зона и най-вероятно няма да се наложи и този път да трепери за мястото си в елита. Мюлер откри в 58-ата минута с удар по земя с левия крак, а в 75-ата минута отказа берлинчани след подаване на Люис Холтби. Отборът от столицата не съумя да реализира своите възможности между двете попадения на Хамбургер и така записа седмо поражение. Особено фрапантен беше пропускът на Владимир Дарида в 66-ата минута, когато той не успя да насочи топката в опразнената врата.

Над 11 000 места останаха незаети на "Фолкспаркщадион", с което привържениците на "Червените шорти" демонстрираха разочарованието си от слабите игри на отбора в изминалите няколко кръга.