Александър Лазаров записа първия си успех за България в "Купа Дейвис"

Александър Лазаров записа първата си победа за България в "Купа Дейвис", но "трикольорите" отпаднаха след 2:3 успеха срещу Турция в Анкара в мач от първия кръг на група II в зона Европа/Африка на неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Дебютантът в националния отбор Лазаров се наложи над Алтуг Челикбилек с 4:6, 6:4, 6:4 след 96 минути игра. Двубоят беше без съществено значение за крайния резултат, след като в първия сингъл за деня звездата на домакините Марсел Илхан надделя с 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:0 над първата ракета на България Димитър Кузманов и осигури успеха на Турция.

Челикбилек взе първия сет с решаващ пробив в десетия гейм. Шампионът на България за юноши до 18 години поведе с 3:1 във втората част и запази аванса си, за да изравни. В третата част той отново реализира ранен пробив и дръпна с 2:0, Челикбилек изравни за 2:2, но веднага след това Лазаров отново проби за 3:2 и до края нямаше проблеми.

Възпитаниците на капитана Тодор Енев ще играят от 15 до 17 юли срещу загубилия мача между Босна и Херцеговина и Тунис за оставане в групата. Босна води с 2:1 победи в Зеница след първите два дни на двубоя.