100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Терек отново обърка сметките на Локомотив (М) (видео)

За втори път този шампионат устремилият се към титлата Локомотив (Москва) сгреши срещу Терек и изостава в борбата за първото място. Днес столичани отстъпиха с 1:2 при гостуването си в Грозни в среща от 19-ия кръг и рискуват да останат на 8 точки зад ЦСКА (Москва), ако "армейците" надвият Спартак (Москва) по-късно тази вечер.

Иначе всичко започна отлично за Локо на "Ахмат Арена", след като Александър Самедов се разписа още в 4-ата минута.

Само четири минути по-късно обаче Алан Касаев игра с ръка в наказателното си поле и Мачей Рибус изравни от назначения наказателен удар.

Терек успя да осъществи обрата в 33-ата минута, когато Рибус шутира към вратата и там Гилерме си отбеляза автогол.

"Железничарите" пропуснаха четири повече от добри положения през първото полувреме чрез Самедов, Неманя Пейчинович и Алексей Миранчук, като с прекрасни спасявания се отличи вратарят на домакините Евгений Городов.

Неочаквано второто полувреме се оказа много скучно напук на атрактивната първа част. Почти до края нямаше никакви положения пред нито един от двамата вратари. В заключителните секунди футболистите на Терек пропуснаха трети гол при контраатака, след като почти всички състезатели на Локо бяха се включили в нападение в търсене на изравнителното попадение.

За Локо това е четвърти пореден двубой без успех в първенството и тимът може да бъде задминат от Спартак (Москва) още днес. Терек пък вече е само на точка за днешния си опонент.