Сасуоло отново развинти Милан (видео)

Отборът на Милан прекъсна серията си от девет мача без поражение. "Росонерите"  отново загубиха срещу Сасуоло в гостуването от 28-ия кръг на Серия "А". Този път "черно-зелените" надвиха с 2:0 на "Мапеи", като вече имат три успеха от три домакинства срещу Милан в калчото.

Алфред Дънкан (27) и Никола Сансоне (72) отбелязаха попаденията за домакините, които имат четири победи от шест мача срещу "червено-черните" в елита на Италия. Кошмарът на 18-кратния шампион Доменико Берарди този път не се разписа, но отново бе в основата на победата, след като бе неудържим за защитата на Синиша Михайлович, който бе изгонен секунди след второто попадение на Сасуоло. Сърбинът искаше с основание нарушение на Биондини срещу Бертолачи преди попадението и бе пратен на трибуната от Джакомели. Нападателят Грегъри Дефрел пък остави домакините с 10 в 76-ата минута след втори жълт картон, но въпреки това Милан не се възползва.

Сасуоло удари отново Милан Така Сасуоло записа за първи път този сезон три поредни победи и се доближи на три от Милан с актив от 44 точки. "Росонерите" пък останаха с 47 и мечтата им за третото място и Шампионската лига се изпари, след като Рома вече има предимство от девет точки.

При контузията на Мбайе Нианг, който ще отсъства два месеца, титуляр до Карлос Бака бе Марио Балотели. Гостите влязоха по-добре в срещата и започнаха да атакуват, но Андреа Консили на четири пъти спаси вратата си. Стражът се намеси след удари на Джакомо Бонавентура, Кейсуке Хонда, Лука Антонели и Юрай Куцка през първите 20 минути.

Сасуоло удари отново Милан В 27-ата минута Дънкан вкара своя първи гол за Сасуоло със страхотно попадение. Бившият играч на Сампдория засече с бомбен удар подаване на Беларди след заучено изпълнение на корнер и не остави шансове на Джанлуиджи Донарума за 1:0. Навършилият 17 години вратар спаси вратата си от втори гол в минутите до края на първата част.

Второто полувреме отново започна с натиск на Милан, който бе само пет минути. Балотели бе заменен от Жереми Менес, но в атака нищо не се промени. Играчите на Еузебио Ди Франческо показаха отлична кондиция, а Беларди не спираше да тормози защитата на гостите, но не вкара своя девети гол във вратата на Милан. Както е известно, при предните две победи на "Мапеи" с 4:3 и 3:2, той отбеляза всичките голове във вратата на "росонерите".

В 72-ата минута резервата Биондини изрита Андреа Бертолачи, но вместо фаул Джакомели даде знак играта да продължи. Топката стигна до Симе Върсалко, който центрира остро и Сансоне вкара втори гол. Попадението бе негово пето, като изравни постижението си от предните два сезона, когато завърши с по пет гола в Серия "А" с екипа на Сасуоло.

Сасуоло удари отново Милан Михайлович реагира остро към реферите и бе пратен на трибуната.

Няколко минути по-късно за остро влизане в краката на Куцка Дефрел бе пратен под душовете, но това, и също така влизането на Кевин-Бринс Боатенг, който празнува рожден ден, не помогна на Милан да стигне поне до почетен гол.

Така след девет мача "росонерите" не се разписаха, а Сасуоло за първи път от седем мача не допусна попадение пред своя публика. Милан остана на шесто място, но при победата на Интер ще изостане на четири точки от петото място.