Казахстан поведе на Сърбия, Италия се класира за четвъртфиналите на купа "Дейвис"

Казахстан поведе на Сърбия с 2:1 в мач от първия кръг на Световната група за купа "Дейвис".
Във вчерашния мач на двойки Андрей Голубьов и Александър Недовиесов изненадващо се наложиха над Новак Джокович и Ненад Зимонич с 6:3, 7:6(3), 7:5.

Тенисистите от Казахстан доминираха с мощен сервис и оставяха малко пространство на сърбите и донесоха разочарование за публиката в белградската зала Пионир.

Днес Сърбия има възможност да обърне развоя на мача, като световният номер 1 Новак Джокович играе на сингъл срещу Михаил Кукушкин, а Виктор Троицки среща Александър Недовиесов.

Междувременно Италия си гарантира място на четвъртфиналите, след като поведе с 3:0 срещу Швейцария.

В мача на двойки Симоне Болели и Андреас Сепи се наложиха над Марко Киудинели и Хенри Лааксонен в три сета - 6:3, 6:1, 6:3 за по-малко от два часа игра. "Адзурите" достигат до четвъртфиналите в турнира за трети път в последните четири години.  В следващата фаза Италия очаква за съперник победителя от двойката Полша - Аржентина. След първите три мача поляците водят с 2:1 победи пред своя публика в Гданск.

Защитаващият титлата си отбор на Великобритания поведе с 2:1 на Япония. Номер 2 в световната ранглиста Анди Мъри и брат му Джейми Мъри спечелиха на двойки в Бирмингам срещу Йошихито Нишиока и Ясутака Учияма с 6:3, 6:2, 6:4.