Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Пирин излъга Добруджа 07 с 3:2 за 3-о място в Суперлигата

Волейболистите на Пирин (Разлог) завършиха на 3-о място в редовния сезон на Суперлигата. Воденият от треньора Иван Дурев тим се наложи много трудно и драматично вкъщи Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:22, 20:25, 15:25, 37:35, 15:9) в дербито на последния 18-и кръг.

Срещата ще се запомни и с жеста на домакините към бившия си състезател - венецуелския разпределител Франсиско Сотелдо, който бе в тима от 2008 до 2010 година. Наскоро националът на Венецуела бе диагностициран с левкемия, а отборът на Пирин ще му дари всички приходи от билети от днешния мач, както и една премия.

Кулминацията на мача бе в четвъртия гейм, който се превърна в най-продължителния гейм през сезона в Суперлигата до момента. За радост на местните фенове Пирин го измъкна с 37:35 и вкара срещата в тайбрек. В петия решителен гейм домакините показаха по-здрави нерви и характер и се надделяха с 15:9, с което спечелиха и мача с 3:2.

Невероятен мач за Пирин изигра диагоналът Венцислав Георгиев, който бе над всички, след като заби фантастичните 36 точки (1 блок, 2 аса и 52% ефективност в атака) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев също изигра много силен мач и реализира 27 точки (5 аса!!!, 2 блока и 53% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

По този начин разложани завършиха на 3-о място в крайното класиране на редовния сезон с 12 победи, 6 загуби и 33 точки, а волейболистите на Добруджа останаха 4-и с 11 победи, 7 загуби и 32 точки. Така на 1/4-финалните плейофи в Суперлигата, които започват в четвъртък (10 март), Пирин ще срещне 6-ия в подреждането Арда (Кърджали), а добричлии шампиона Марек Юнион Ивкони, който остана на 5-о място. Интересно е, че този двубой ще бъде повторение на финала от миналата година. Играе се до 2 победи от 3 мача.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (25:22, 20:25, 15:25, 37:35, 15:9)
ПИРИН: Николай Кичуков, Венцислав Георгиев 36, Благовест Катранджиев 18, Виктор Копанаров 8, Георги Чалъков 12, Костадин Гаджанов 7 - Петър Каракашев-либеро (Владимир Панев, Боян Иванов 1, Иван Панков, Мартин Кръстев 1)
Старши-треньор: Иван Дурев
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 2, Велизар Чернокожев 27, Мартин Атанасов 17, Димитър Маринков 21, Денис Чавдаров 13, Алекс Грозданов 7 - Христо Христов-либеро (Михаил Стоев, Жулиен Георгиев 3, Христо Енков)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)