Каляри загуби първото място в Серия "Б", тимът на Гълъбинов трети

Фаворит номер едно за завръщане в Серия "А" - Каляри изненадващо вече не е лидер в Серия "Б". Тимът от остров Сардиния завърши 2:2 при гостуването си на Трапани от 30-ия кръг. Сардите дори губеха с 0:2 още в 11-ата минута след попадения на Палируло (8) и Четро (11), като тифозите вече предчувствуваха трета поредна загуба, но с късен гол на Жоао Педро в 90-ата минтуа и преди това на Диего Фарис в 48-ата стигнаха до едната точка.

Това обаче не бе достатъчно за запазване на първото място, където вече се намира Кротоне. Отборът от Реджо Калабрия надви с 2:0 Асколи с две попадения на Рафаеле Паладино (24, 74). По този начин Кротоне има вече 63 точки, а Каляри остана с 62 след три поредни мача без победа.

Андрей Гълъбинов изтърпя днес своето наказание от три мача, като ще бъде на разположение за следващата среща. Неговият тим Новара разби с 4:0 Виченца и се върна на трето място с 49 точки. Перуджа пък спечели и второто дерби на Умбрия тази година срещу Тернана с 1:0. Пред пълните трибуни на "Ренато Кури" герой за "грифоните се превърна Санджин Пърчич, който взриви трибуните с гол в 84-ата минута.