Лестър с нова стъпка към титлата (видео)

Лестър направи поредната стъпка към титлата в Англия. Отборът на Клаудио Раниери спечели с 1:0 гостуването си на Уотфорд и вече има аванс от пет точки на върха на класирането. Така "лисиците" се възползваха по максимален начин от равенството между преследвачите Тотнъм и Арсенал по-рано днес.

Единственото попадение в двубой бе дело Риад Марез в 56-ата минута. Тогава алжирецът с прекрасен удар заби топката в мрежата за 15-ия си гол в първенството от началото на сезона. 25-годишният Марез обаче притесни Лестър, тъй като в края на мача получи разтежение и бе заменен.

Успехът бе изключително ценен за тима на Раниери след равенството с Уест Бромич през седмицата. Сега "лисиците" ги делят девет срещи от историческата титла.

Лестър изигра двубоя на изключително ниво тактически и не остави много шансове на Уотфорд, който впечатли с изявите си през този сезон. Джейми Варди започна от много рано да тревожи защитата на домакините. Отборът на Кике Санчес Флорес обаче можеше да открие резултата в 10-ата минута, когато след удар на Нейтън Аке топката се удари в горната греда. В 23-ата минута комбинация между Варди и Марез завърши с удар на английския национал, но топката мина встрани от вратата. Уотфорд отговори с добра атака, завършена със слаб удар на Дийни.

На почивката Раниери направи две смени и някои размествания и това сякаш даде резултат. В 56-ата минута за пореден път Марез се превърна в герой. Защитата на Уотфорд не успя да изчисти топката след центриране, тя попадна в алжиреца и той с великолепен удар откри резултата. Последваха силни минути за Лестър и няколко положения за гостите, но те не успяха да реализират и трябваше да чакат нервно края на срещата.

Десет минути преди края Игало получи отлична възможност да изравни, но ударът му с глава бе слаб и в ръцете на Каспер Шмайхел. Уотфорд опита да натисне, но стигна само до едно разбъркване в наказателното поле.