Втори отбор мъчи Любо Пенев и Литекс в "Б" група - чужденец спаси "оранжевите" в 94-ата минута

Литекс постигна първа победа в "Б" група през пролетта, след като надделя с 1:0 над Верея на своя стадион в Ловеч. Успехът за оранжевите дойде в последните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение на мача, а в герой се превърна новото попълнение Густаво Кулма, разписал се от пряк свободен удар. Иначе ловчанлии можеха рано да си осигурят трите точки, но изпуснаха дузпа, нацелиха две греди и изтърваха други ситуации пред Вълков.

Литекс натисна съперника си още от самото начало и за десетина минути създаде 2-3 опасни положения. Георги Минчев обаче не успя отблизо да открие, а Александър Цветков удари напречната греда.

В 22-та минута гостите опитаха контра, при която Яшар стреля извън пенала, но Александров сигурно спаси. Малко след това Диого опита обстрел от далечна дистанция, но Вълков не допусна да бъде изненадан. В 27-ата минута след двойно подаване Кулма излезе на позиция, но би слабо. Секунди по-късно Георги Минчев напредна сам срещу вратаря, но и той не успя да го затрудни.

В 35-та минута Живко Желев повали нападателя Минчев в наказателното поле, при което главният съдия Вангелов отсъди наказателен удар. От бялата точка потърпевшият би силно в десния ъгъл, но за малшанс удари страничния стълб и пропусна.

В последната минута на полувремето Никола Колев отправи диагонален шут по земя, който мина на сантиметри от дясната греда.

В 54-та минута старозагорци за малко не поведоха, след като техен футболист с прехвърлящ удар почти от центъра чукна напречната греда.

Верея разчиташе на опасни контраатаки, които създаваха напрежение пред вратата на Александров. В дефанзивен план гостите се бяха групирали умело и с дружни усилия се справяха при многобройните центрирания на ловчанлии и опитите им да пробият ариергарда.

В 74-та минута топовен шут на Арсенио профуча покрай вратата. Наставникът Любо Пенев потърси промяна и постепенно като резерви след почивката се появиха подчертано офанзивни играчи като Милчо Ангелов, Румен Руменов и Кирил Десподов.

В 79-та минута Арсенио центрира от ляво, но Ангелов “ увисна“ и не успя по най-добрия начин да засече топката. Пет минути след това португалецът за малко не счупи лявата греда със снаряд от тридесетина метра.

В последната минута на продължението Литекс стигна до успеха след перфектно изпълнение на Густаво Кулма от фаул. Колумбиецът матира Вълков с неспасяем шут при сглобката на гредите и донесе победата с 1:0.

Така ловчанлии постигнаха първа пролетна победа в "Б" група. В предишната среща футболистите на Любо Пенев завършиха 0:0 като гост на Пирин (Разлог).

снимка: pfclitex.com