Евроколеж инкасира тежка загуба във "В" група

Отборът на Евроколеж изигра един от слабите си мачове през този сезон и загуби с 1:4 от Димитровград. Срещата се игра на стадиона в Оризари, а всичко попадения вкараха играчи на гостите. По дава пъти се разписаха Кристиян Митов и Недялко Хубенов, а автогол си вкара Жеко Йорданов. Така колежани не успяха да бият за пореден път димитровградци.

Срещата започна лошо за пловдивчани, които допуснаха два гола за три минути. След изпълнение на корнер пред вратата на гостите Павлов изпусна да открие резултата. Играчите на Димитровград организираха бърза контраатака и Кристиян Митов от границата на наказателното поле след опит да центрира откри резултата. Топката направи парабола и се удари в страничната греда и влезе в мрежата. Само след три минути Недялко Хубенов с удар от далеч намери гредата в долния ляв ъгъл и топка влезе за 0:2. Колежани притиснаха гостите, но трудно стигаха до удар към вратата на Християн Лазов.Сезгин Четин от дъгата на наказателното поле стреля силно, но стражът на гостите изби в корнер.

Втората част колежани тръгнаха ва банк, но опасните контри на гостите дадоха резултат за трети път. В 47 мин след бърза контраатака и удар от дясно Кристиян Митев изненада Апостол Стоянов за 0:3. В следващата атака домакините спечелиха корнер, а след центрирането на Куртев Жеко Йорданов си вкара автогол – 1:3. Последва натиск на пловдивчани. На два пъти те поискаха дузпа за игра с ръка за защитници в жълто-черно, но главният съдия подмина нарушенията.

В  79 мин резервата Илия Петров получи червен картон за груб фаул. В 85 мин след поредна контраатака топката беше центрирана в наказателното поле и Недялко Хубенов отклони топката в мрежата за 1:4. След загубата пловдивчани остават на пето място с равни точки с Асеновец и Гигант Съединение. Следващата седмица колежани домакинстват на Левски Карлово.