Поморие излъга Добруджа и се доближи до върха

Съставът на Поморие записа втора поредна победа през пролетния полусезон на „Б“ група. Играчите водени от Малин Орачев се наложиха трудно с 1:0 като домакин на Добруджа.

Първото полувреме бе много равностойно, като и двата тима не успяха да създадат чисти голови положения. В 35-ата минута обаче, гостите останаха с човек по-малко. За втори жълт картон от игра бе отстранен Кристиян Петков. Втората част започна със сериозен натиск на домакините, които обаче стигнаха само до два по-опасни удара от далечно разстояние. В 68-ата минута домакините откриха резултата. Точен от дузпа бе капитанът Любомир Божинов. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле. 3 минути преди края на мача Поморие можеше да стигне и до втори гол. Прехвърлящ удар на Кирил Георгиев обаче срещна напречната греда.

Поморие: Я. Георгиев, Хр. Лемперов, Г. Петков, Я. Пехливанов, Ж. Илиев, Д. Стоянов, Л. Божинов, М. Орачев, М. Танев, К. Георгиев, Ахм. Ахмедов

Резерви: Д. Тодоров, Ал. Иванов, Д. Попов, Д. Стаматов, Д. Лозев, Ст. Стаматов, Ал. Христов

Добруджа: Н. Банков, Вл. Айтов, Вл. Узунов, Д. Граматиков, К. Ничев, Кр. Димитров, Кр. Петков, Н. Минков, Сл. Сталев, Т. Георгиев, Хр. Казаков

Резерви: Зл. Златев, Ал. Попов, Ал. Йовчев, Г. Станчев, Г. Купенов, П. Казаков