Марица на полуфинал за Купата след разгром над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) си осигури участие на полуфиналите на турнира за Купата на България за жени. Настоящите носителки на трофея постигнаха втората си победа в Група Б и вече не могат да бъдат изместени от първите две места. Във втория състезателен ден в софийската зала "Христо Ботев" при закрити врати момичетата на Иван Петков разгромиха ЦСКА с 3:0 (25:11, 25:13, 25:22)* след точно час игра и оглавиха еднолично временното класиране в групата.

В първия гейм Милена Димова беше безгрешна в атаката през центъра, а сервисите на Ана Радичева пробиха посрещането на ЦСКА. Таня Събкова увенча превъзходствто на Марица с успешна блокада за крайното 25:11. Доминацията на пловдивчанки продължи и във втория гейм. Началните удари започнаха да носят точки, а противникът направи цели 14 непредизвикани грешки към още един разгромен резултат в полза на шампионките – 25:13. Третата част започна по-равностойно. При 7:7 Иван Петков предприе двойна смяна на разпределител и диагонал. Малко след това пловдивчанки отново установиха превес, дръпнаха напред в резултата, а Силвана Чаушева затвори мача с мощна атака за 25:22.

Най-полезна в срещата стана Таня Събкова с 11 точки за победителките, с колкото завърши и капитанката на ЦСКА Симона Димитрова.

В другия мач от групата днес Славия победи Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:18, 25:12, 18:25, 25:20) и остави волейболистките на треньора Георги Илиев извън борбата за място сред полуфиналистите. Утре (6 март) от 14,30 часа Марица излиза срещу Раковски за последния си мач от групата, а от 17,00 часа "червените" и "белите" ще играят в директен сблъсък за второто място и класиране на полуфиналите.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com