Нефтохимик удари Пирин с гол от съблекалнята

В първото си домакинство за годината, Нефтохимик победи отбора на Пирин (Разлог) с 1:0 и добави 3 ценни точки към актива си.

Срещата се реши още в 3-та минута след точен удар на Цветан Филипов. Д края на полувремето на „шейховете“ им се наложи да отбият няколко атаки към своята врата.  В 37-ма минута те имаха възможност да удвоят резултата, но пропуснаха. След изпълнение на пряк свободен удар на Цветан Филипов и разбъркване в наказателното поле, Илия Димитров стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря.

Действието през втората част на мача се развиваше главно в центъра на терена. Момчетата на Диян Петков пропуснаха възможност за гол в 75-та минута. След като Цветан Филипов центрира от корнер, Даниел Гаджев стреля към врата на Пирин, но не улучи.

Нефтохимик: П. Денчев, Т. Гочев, Ст. Жеков, Т. Трифонов, Ж. Хаджиев, Д. Гаджев, Цв. Филипов, Вл. Мисяк, Ив. Цачев, Б. Борисов, Ил. Димитров

Резерви: П. Пацов, Сл. Шопов, Ст. Андонов, Ст. Дрянов, Ст. Неделчев, Ст. Кижев, Ер. Карадайъ

Пирин: П. Дебърлиев, Ст. Предев, П. Василев, М. Газиев, Д. Руйчев, Д. Георгиев, Я. Ангелов, Г. Стоичков, П. Тончев, Ас. Чандъров, К. Аджов

Резерви: Ем. Петров, Асп. Смилков, Б. Кацаров, В. Добрев, М. Георгиев, П. Генчев, Р. Игнатов