Виктор Йосифов с 13 точки за Латина в контрола

Волейболният национал Виктор Йосифов и неговият Нинфа (Латина) изиграха приятелски мач срещу много експериментален състав на националния отбор на Япония. Воденият от бившия селекционер на България Камило Плачи тим би категорично японците с 3:0 (25:23, 25:21, 25:14) в проверката, играна късно в четвъртък вечерта.

Първите два гейма се развиха по идентичен начин. Домакините от Латина дръпваха с 4-5 точки, след което допускаха леко отпускане, но в крайна сметка ги взеха след 25:23 и 25:21. В третата част Виктор Йосифов и съотборниците поведоха с разгромното 22:9, след което спокойно спечелиха с 25:14 точки.

Българският център изигра силен мач за Латина и стана втори по резултатност с 13 точки, а германският диагонал Симон Хирш бе най-резултатен с 14 точки. Въпреки това, Виктор Йосифов бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача заедно с Юки Ишикава от Япония, който пък стана най-резултатен за своя отбор с 11 точки.

"Една добра тренировка, която прекъсна рутината на седмичната ни подготовка преди последния мач от редовния сезон в неделя срещу Перуджа. Наблюдавах отбора на Япония и срещу Клуб Италия и Сора, и мога да кажа, че има интересни играчи, които в близко бъдеще ще играят в големите първенства като италианското, полското или руското, за да израстват", коментира Камило Плачи след контролата.