Гол №100 на Писаро украси нов разгром на Вердер (видео)

Футболистите на Вердер (Бремен) записаха втори впечатляващ успех в рамките на едва няколко дни. След победата с 4:1 като гост на Байер (Леверкузен), сега “зелените” надделяха със същия резултат, но като домакини срещу отбора на Хановер 96, чийто треньор е местната легенда Томас Шааф. Феновете на бременския тим издигнаха транспарант, който гласеше “Благодарим ти, Томас”, но това вероятно ще е единственото приятно нещо в съзнанието на Шааф от тази визита на “Везерщадион”.

Вездесъщият Клаудио Писаро отново се развихри и се превърна в звездата на вечерта. След хеттрика във вратата на “аспирините” по-рано през седмицата, сега легендата реализира своето попадение №100 за Вердер.

Домакините поведоха след 18 минути игра, когато Фин Бартелс завърши без проблеми превъзходна многоходова комбинация на своя тим, реализирайки от непосредствена близост за 1:0. Само осем минути по-късно Писаро вдигна всички на крака, реализирайки поредния си шедьовър. 37-годишният перуанец елиминира само с едно движение опитващия се да го спре защитник и след като прехвърли топката на левия си крак простреля Рон-Роберт Цийлер за 2:0.

До почивката футболистите на 96 успяха да върнат едно попадение, като това се случи в самия край на полувремето Кенан Караман намали изоставането на своя тим до 2:1, отбелязвайки минута преди изтичането на първите 45 минути.

Вердер продължи да атакува след подновяването на играта и това даде резултат. В 56-ата минута чешкият национал Теодор Гебре Селасие вкара трети гол за домакините, оползотворявайки асистенция на Писаро, която бе превърната в прекрасно попадение в далечния ъгъл на вратата. Златко Юнузович сложи точка на спора малко повече от 20 минути преди края, като направи резултата 4:1 в 67-ата минута на срещата.

Това бе втори пореден успех за Бремен и трети последователен мач без загуба. Играчите на Виктор Скрипник имат тежко гостуване в следващия кръг, когато трябва да се изправят срещу шампионите от Байерн (Мюнхен). Хановер 96 пък се върна към пораженията, инкасирайки второ поредно такова и общо осемнадесето от началото на сезона в Бундеслигата.